Ogłoszenia i intencje mszalne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.11.2021r.
1 Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Jest to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. To czas także naszej przemiany i umocnienia naszej wiary, dlatego zachęcam do zrobienia postanowień adwentowych. Patronką adwentu jest Maryja, której będziemy oddawać cześć przez śpiew „Godzinek” o 17.00 i Mszę św. roratnią o godz. 17.15. Zachęcam wszystkich do licznego udziału: starszych, młodzież oraz dzieci, które niech przychodzą z lampionami. Dla najmłodszych wiele atrakcji.
 2. „Paczuszka dla maluszka” to adwentowa akcja charytatywna dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie prowadzonego przez Siostry Urszulanki. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję, którą w diecezji organizują Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej i Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. W naszej parafii koordynują ją kręgi Domowego Kościoła. Jak widzimy w naszym kościele została ustawiona choinka, na której zawieszone są papierowe bombki. Możemy zabrać do domu taką bombkę z choinki, aby potem przynieść rzeczy potrzebne dla małych dzieci i mam będących w trudnej sytuacji życiowej. Obok choinki można składać artykuły do pielęgnacji niemowląt, środki higieniczne, pieluchy jednorazowe oraz żywność dla dzieci. Siostry Urszulanki już dzisiaj dziękują za otwarte serca, okazaną życzliwość i pomoc materialną. Akcja w naszej parafii potrwa do IV niedzieli adwentu.
 3. W środę nowenna do MBNP, a przed Mszą św. o poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę różę pw. św. Józefa – różę p. Włodzimierza Pietras.
 4. W tym tygodniu przypada I. środa, czwartek i I. piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek zapraszam młodzież z klasy VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież klasy VII wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św. W czwartek będziemy się modlić w int. powołań do służby Bożej, w piątek w intencji misjonarzy i misji św. W piątek ofiarami wspierać będziemy dzieło misyjne Kościoła rano na Mszy św. wotywnej o NSPJ i po południu na Mszy św. roratniej. Po Mszy św. porannej udam się do chorych z posługą sakramentalną.
 5. Spowiedź św. w tym tygodniu będzie w czwartek od godz. 15.30 oraz w piątek od godz. 16.00. Zapraszam do spowiedzi św. przede wszystkim w czwartek.
 6. Młodzież zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.
 7. W sobotę dzień modlitw za bezrobotnych oraz święto patronalne górników.
 8. W następną niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja apostoła; w piątek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Barbarę. Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia imieninowe.
 10. Dzisiaj na początku Adwentu poświęcamy opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Podobnie jak w tamtym roku z powodu epidemii, p. Kościelny w tym roku także nie będzie roznosił opłatków do naszych domów. Po opłatki sami przychodźmy do zakrystii od dzisiaj przez cały Adwent, przed czy też po Mszy św. Pamiętajmy o składanej przy tej okazji ofierze nie tylko jako zapłata za opłatki, ale też jako wynagrodzenie za całoroczną posługę p. Kościelnego w naszym kościele.
 11. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując świecę pomagamy najbiedniejszym dzieciom spełniając dobry uczynek. Zachęcam do nabycia, aby w każdym domu rozbłysło światło wigilijne.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Wolak i Krystyna Czapeczka. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu dusze naszych zmarłych parafian. Dobry Jezu, a nasz Panie …
 14. Życzę Wam dobrego tygodnia i udanej niedzieli. Szczęść Boże.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA
W LISTOPADZIE I GRUDNIU 2021 R.

7 LISTOPADA

LALIK A.
SERAFIN P.

14 LISTOPADA

DZIEDZIC A.
KAWALA A.
SŁAWĘTA T.

21 LISTOPADA

GADZINA Cz.
DUDZIAK T.

28 LISOPADA

PACIOREK R.
PACIOREK S.
JAWORSKI T.

5 GRUDNIA

KRUCZYŃSKI E.
KRZYSIEK K.

12 GRUDNIA

SĄDEL K.
PIECH J.

19 GRUDNIA

ŁĘKAWA A.
PIECH Z.

BOŻE NARODZENIE

25 – 26 GRUDNIA

ŁUKASIK S.
CHOJECKA M.
CHOJECKI B.
STOCHEL K.
STOCHEL ST.

 

 

INTENCJE MSZY ŚW.  29.11.2021 – 05.12.2021 r.

 

PONIEDZIAŁEK – 29.11

06:30 –  + Wiesław Jarotek w 7 dz. po śm. z int. syna z rodz.

17:00 –  ++ Irena i Michał Błasińscy

WTOREK –30.11

06:30 – + Maria Wolak w 7 dz. po śm. z int. męża

17:00 – + Andrzej Chojecki z ok. imienin z int. żony i dzieci

ŚRODA – 01.12

17:00 – ++ Albina i Jan Puchała w rocz. śm.

CZWARTEK – 02.12

06:30 – + Krystyna Czapeczka w 7 dz. po śm. z int. syna Piotra z rodz.

17:00 – + Stefan Stańdo z int. wnuka Łukasza z rodz.

PIĄTEK – 03.12

06:30 – W int. parafii

17:00 – + Zenon Tabor z int. chrześnicy Agnieszki

SOBOTA – 04.12

17:00 – ++ Emilia, Anna i Józef Jarotek

NIEDZIELA– 05.12

07:30 – 1/ ++ Franciszek i Ludwika Krawczyk

10:00 – 1/ + Wojciech Witoniowski

15:00 – 1/ W int. parafii

Ogłoszenia i intencje mszalne z poprzedniego tygodnia

Parafialne konto bankowe