Ogłoszenia i intencje mszalne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.09.2021r.
25 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Korzystając z mediów, Internetu pamiętajmy o odpowiedzialności za wybierane treści. Niech nie braknie w naszym życiu dobrej książki i gazety religijnej. Msza św. dzisiaj o godz. 7.30 i 10.00.
  2. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00. Pół godz. wcześniej o poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę różę pw. MBNP – różę p. Marii Leszczyńskiej. Po nowennie zapraszam na spotkanie panów rejonowych.
  3. Z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego na ekrany naszych kin wszedł w ostatni piątek film pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Organizuję wyjazd do kina na projekcję tego filmu w najbliższy czwartek w godzinach popołudniowo wieczornych ok. godz. 18.00. Szczegóły podam w środę, jeśli znajdzie się grupa, która chciałaby pojechać do kina. Zachęcam, naprawdę warto zobaczyć ten film. Gorąco zapraszam wszystkich, a szczególnie młodych ludzi. Zapisy do wtorku w kancelarii lub w zakrystii.
  4. W sobotę w naszej parafii dzień adoracji Pana Jezusa. Jak każdego roku włączamy się w całoroczną adorację w naszej diecezji. Porządek adoracji będzie następujący:
    od godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja róży Marii Wołowiec, Lucyny Cebula i Cecylii Statek
    od godz. 16.00 – róża Elżbiety Stochel, Danieli Tracz, Włodzimierza Pietrasa, Danuty Łąckiej i Marii Leszczyńskiej, Caritas
    od godz. 17.00 – róża Haliny Pietras, Bronisława Kłóska, Ewy Tracz, Marka Bębenka, Ewy Laleckiej i Henryka Dziedzica oraz róże dziecięce i młodzieżowe – róża sł. B. Pauliny Jarico i bł. Karoliny, Parafialny Zespół Synodalny, dzieci, młodzież, ministranci i lektorzy
    godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie adoracji.
    Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie. To Adoracja nie tylko róż różańcowych, ale całej parafii, a wiec zachęcam wszystkich z poszczególnych rejonów. Znajdźmy chwilę czasu, aby oddać go Panu Jezusowi i Matce Bożej. Czas oddany Panu Bogu nie jest nigdy czasem straconym, a wprost przeciwnie Bóg zwraca go w swoim błogosławieństwie.
  5. Następna niedziela – ostania września – to dzień modlitw w intencji trwającego Synodu naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam dzieci z klasy III SP z rodzicami. Jest to Dzień Modlitw o Trzeźwość i jednocześnie Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.
  6. Od 8 grudnia ubiegłego roku trwa w Kościele ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa. Dlatego chcemy w tym roku jeszcze bardziej zaprosić św. Józefa do naszych rodzin i stąd w następnym tygodniu pragniemy rozpocząć peregrynację obrazu św. Józefa w naszych rodzinach i w naszych domach. Szczegóły dotyczące peregrynacji będą podane w następną niedzielę, ale już dzisiaj proszę Was o modlitwę w intencji rodzin naszej parafii i o błogosławiony czas peregrynacji kopii obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu.
  7. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we wtorek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę; w czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom składam serdeczne życzenia, także wczorajszym Stanisławom na czele z Panem Kościelnym.
  8. Bóg zapłać za ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Dziękuję także za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na potrzeby naszej parafii i do puszek na Afganistan. Bóg zapłać.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Możemy nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony bł. Ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu (koszt – 10 zł.) oraz Gościa Niedzielnego z ubiegłej niedzieli, w którym znajdziemy artykuł o naszej parafii (koszt – 6 zł.).
  10. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i udanej niedzieli. Szczęść Boże.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA
W WRZEŚNIU I PAŹDZIERNIKU 2021 R.

5 WRZEŚNIA

31 PAŹDZIERNIKA

CEBULA S.
CEBULA L.

INTENCJE MSZY ŚW.  20.09.2021 – 26.09.2021 r.

PONIEDZIAŁEK – 20.09

06:30 –  + Stefania Stochel z int. bratowej Cecylii Stańdo

07:00 – + Jan Węglarz w 7 dz. po śm. z int. c. Anny z rodz.

WTOREK –21.09

06:30 – + Bronisława Wrona

07:00 – + Jerzy Woźniak w 30 dz. po śm. z int. dzieci

ŚRODA – 22.09

18:00 – + Maria Bębenek w rocz. śm.

CZWARTEK – 23.09

06:30 – + Józef Stochel z int. Bronisława i Heleny Kłósek

PIĄTEK – 24.09

06:30 – ++ Kazimierz i Marek Kądziela