Ogłoszenia i intencje mszalne z ostatniego tygodnia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.11.2023r.

33 Niedziela Zwykła 

1 W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i możemy wesprzeć osoby będące w potrzebie nabywając „Chlebek Miłosierdzia” Ofiara to co najmniej 10 zł. Również dzisiejszy dzień to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach.

  1. W środę o godz. 17.00 nowenna do MBNP. O godz. 16.30 modlitwa różańcowa o poprowadzenie, której proszę Róża pw. św. Jana Pawła II – Pan Henryka Dziedzica. Zachęcam do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej na nowennę.

3 W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię NSPJ oraz Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny. Jest to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Akcji Katolickiej. O godz. 20.00 wystawienie najświętszego Sakramentu a o godz. 20.30 Apel Maryjny z racji 26 dnia miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4 W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego

Wtorek – Ofiarowanie NMP

Środa – św. Cecylii patronki muzyki kościelnej

Piątek – św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy

5 Zapraszam na spotkania grup apostolskich

Poniedziałek – chór o godz. 19.00

Sobota – schola o godz. 9.00; DSM o godz. 10.00

Sobota – ministranci i lektorzy o godz. 11.00

Dziękuję bardzo za ofiary z ubiegłej niedzieli na potrzeby parafii.. Bóg zapłać. Dziękuję za życzenia imieninowe.

6 Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa i Promyczek Dobra.

7 W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława paciorka polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu…

8 Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki NMP Częstochowskiej oraz z okazji wspomnienia św. Cecylii Panu organiście, chórowi, scholii i wszystkim ubogacającym śpiewem Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA
W LISTOPADZIE I GRUDNIU 2023 R.
od godz. 09:00

05 LISTOPAD

    KAJA R. / CEBULA S

12 LISTOPAD

LALIK A. / SERAFIN P

19 LISTOPAD

DZIEDZIC A. / KAWALA A.

26 LISTOPAD

GADZINA CZ / SŁAWĘTA T.

03 GRUDZIEŃ

DUDZIAK T. / KRUCZYŃSKI E.

10 GRUDZIEŃ

PACIOREK R. / JAWORSKI T

17 GRUDZIEŃ

SADEL K / KRZYSIEK K.

24 GRUDZIEŃ

WYZNACZONY REJON

31 GRUDZIEŃ

PIECH J. / ŁĘKAWA A.

 

INTENCJE MSZY ŚW.  20.11.2023 –26.11.2023 r.

 

PONIEDZIAŁEK –20.11

6.30 – + Janusz Lalecki od babci Stanisławy Koniecznej

7.00 – + Stanisław Paciorek /7 d. śm./ od syna z żona i córkami

WTOREK –21.11

6.30 – + Władysława Jachymczak od wnuka Roberta z rodziną

ŚRODA – 22.11

17.00 – + Janusz Lalecki od babci Stanisławy Koniecznej

CZWARTEK – 23.11

6.30 – + Stefania Bębenek od pewnej osoby

PIĄTEK – 24.11

6.30 – + Mariusz Matras od szwagra Mariusza z rodziną

SOBOTA – 25.11

6.30 – + Władysława Jachymczak od wnuka Krzysztofa z rodziną

NIEDZIELA – 26.11

7:30 – ++ Katarzyna i Stefan Mikuła

10.00 – ++ Józef i Józefa Wołowiec

 

Parafialne konto bankowe