Ogłoszenia i intencje mszalne z ostatniego tygodnia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2024r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1 Dzisiaj jeszcze Msza o godz.10.00

2 Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Msze Święte o godz. 7.30 i o 10.00, składka na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie KUL i UPJP II w Krakowie i Tarnowie

3 Przez cały tydzień trwa Oktawa Świąt Wielkanocnych i nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie w poniedziałek po Mszy Św. O 7.30, we wtorek, czwartek i piątek o 17.45 i w sobotę na zakończenie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4 W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nowenną przed Świętem Miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej proszę o poprowadzenia modlitwy różańcowej różę pw. św. Jana Pawła II – P. Henryka Dziedzica.

5 W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o świętość życia naszych rodzin i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Od godziny 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu W I piątek Msze Święte o 6.30 oraz o 18.00. Po porannej Mszy Świętej odwiedziny chorych od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym dniu naszymi  modlitwami i darami ofiarnymi wspieramy dzieło misyjne Kościoła. W I sobota zachęcam do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00 i Msza Święta ok. 7.45.

6 W czwartek i piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszam młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami na Triduum przed Bierzmowaniem. Dziękuję rodzicom i młodzieży za przekazany dar ołtarza – nowy Paschał. Bóg zapłać

7 W następną niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 7.30 i 10.00, a o 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Odpust w Cichawce – suma o godz. 11.00.

8 Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżywaniu Triduum Paschalnego. Dziękuję p. Organiście, p. Kościelnemu, lektorom, ministrantom za udział we wszystkich obrzędach DSM Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy z rejonu p. Józefa Krawczyka przygotowali Ciemnicę, a rejonowi p Stanisława Stabrawy za przygotowanie Grobu Bożego. Dziękuję za troskę o wystrój kościoła, za sprzątanie, tym którzy złożyli pieniądze na kwiaty.

Bóg zapłać tym, którzy prowadzili adoracje, Margaretkom, dzieciom, młodzieży, różom różańcowym za ich modlitewne czuwanie. Wyrazy podziękowania składam Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie Bożym i za udział w procesji oraz kierowanie ruchem.

Dziękuję p. Wiktorowi, Filipowi i Janowi za przygotowanie i wykonanie śpiewu Pasji oraz wszystkim śpiewającym psalmy w czasie Triduum i w Święta, tak młodszym jak i starszym. Dziękuję naszej orkiestrze i chórowi parafialnemu za włączenie się w liturgię. Dziękuję P. Natalii Kłósek Tracz za dokumentację fotograficzną Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie świec na Liturgie Wielkiej Soboty. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomagali nas swoimi modlitwami, ofiarą i cierpieniem. I Wam wszystkim dziękuję za głębokie i pełne wiary przeżycie tych dni. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i hojnie wynagrodzi. Bóg zapłać.

9 Spotkania grup apostolskich:

Piątek – młodzież godz. 19.00

Sobota – kandydaci na ministrantów o godz. 9.00

Sobota  – DSM o godz. 10.00

10 Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

Pragnę Wam złożyć serdeczne życzenia świąteczne …

Chrystus Zmartwychwstały jest źródłem nowego życia. Niech więc obdarza swoimi łaskami, a czas Wielkiej Nocy, obfituje nadzieją, radością i pokojem płynącymi z Tajemnicy Zmartwychwstania Pana.

RADOSNEGO ALLELUJA!

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA
W MARCU i KWIETNIU 2024 R.
od godz. 09:00

03 MARCA

CEBULA G. / TABOR  A.

10 MARCA

GOLARZ J. / SZCZUR  A.

17 MARCA

SZARAJ K. / SZARAJ C.

24 MARCA

PACIOREK P. / MIKOŁAJEK J.

31 MARCA

WYZNACZONY REJON

07 KWIETNIA

MIKOŁAJEK J. /  MIKOŁAJEK P.

14 KWIETNIA

OLSZEWSKI M. / DZIEDZIC R.

21 KWIETNIA

KURCZAK J.  / WRONA S.

28 KWIETNIA

DZIEDZIC H. / ADAMCZYK K.

 

INTENCJE MSZY ŚW.  01.04.2024 –07.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK –01.04

730 – ++ Franciszek i Janusz Kurczak

10.00 – ++ Weronika i Stanisław Osika

WTOREK –02.04

18.00 – + Emilia Król od Bożeny i Jana Chojeckich

ŚRODA – 03.04

18.00 – ++ Cecylia i Władysław Dudek

CZWARTEK – 04.04

18.00 – ++ Waleria i Władysław Krawczyk /r. śm./

PIĄTEK – 05.04

6.30 – W intencji parafian

18.00 – ++ Janina i Zygmunt Adamczyk /r. śm./

SOBOTA – 06.04

7.45 – ++ Maria i Stanisław

NIEDZIELA – 07.04

7:30 –  + Stanisław Zgłobicki /r. śm./

10.00 – ++ Maria i Stanisław Bębenek i ich rodzice

15.00 – W intencji parafian

Parafialne konto bankowe