Nie żyje ks. Jaromir Buczak

Nie żyje ks. Jaromir Buczak

 

Do wypadku doszło dzisiaj – 12 sierpnia – wczesnym popołudniem w górnej części szlaku na Rysy na tzw. „grzędzie”. Ścieżka w tym miejscu zabezpieczona jest łańcuchami, które mają pomóc w poruszaniu się w stromym terenie.

Kapłan spadł z środkowej części “grzędy” z wysokości kilkudziesięciu metrów. Świadkowie wypadku natychmiast poinformowali służby ratunkowe, a ratownicy TOPR na miejsce polecieli śmigłowcem. Niestety już nie byli w stanie pomóc.

Śp. ks. Jaromir Buczak miał 34 lata. Kapłanem był od 2013 roku. Od 2016 roku posługiwał w parafii Trzciana k. Bochni. Był asystentem oddziału KSM Trzciana, opiekował się Liturgiczną Służbą Ołtarza w tej parafii. Wcześniej był wikariuszem w Podegrodziu.

 

Śp. ks. Jaromir wielokrotnie pojawiał się również w naszej parafii, gdzie głosił Słowo Boże, pomagał przy spowiedzi lub sprawując Msze Św.

Polecajmy jego duszę w naszych modlitwach.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Źrodło: tarnow.gosc.pl