Słowo do Parafian z dn. 14.03.2020

Słowo do Parafian z dn. 14.03.2020

Drodzy Parafianie!
Czas Wielkiego Postu w tym roku przychodzi nam przeżywać w nadzwyczajnych okolicznościach. Ogłoszona pandemia koronawirusa każe nam traktować zaistniałą sytuację z ogromną powagą. W związku z decyzjami państwowymi i kościelnymi w tej sprawie Biskup Tarnowski wydał dekret po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce 14 marca 2020r. (pokaż treść dekretu)

Na mocy tego dekretu została udzielona wszystkim diecezjanom dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. aż do odwołania. Dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. oraz nabożeństwach za pośrednictwem Telewizji, Radia czy Internetu. Zadbajmy o to, aby na nabożeństwach nie gromadzić się w dużych grupach (maksymalnie 50 osób). W naszym kościele parafialnym aż do odwołania nie będzie wspólnie odprawianych nabożeństw Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i innych, a także rekolekcji parafialnych.

Godziny Mszy św. w niedziele i w tygodniu pozostają bez zmian, na które zapraszam osoby zamawiające intencje mszalne. Przed Mszą św. jak zwykle, oraz pół godziny po nabożeństwie można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W tym czasie będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w prywatnej adoracji. Zapraszam Was wszystkich do jednoczenia się w modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa, w intencji chorych, służb medycznych i sanitarnych. Uczyńmy to każdego dnia o godz. 20.30 odmawiając modlitwę różańcową w łączności z kościołem parafialnym i osobami duchownymi całej diecezji. Zachęcam do modlitwy w rodzinach przy zrobionych tzw. ołtarzykach domowych.

Niech ten trudny czas pomoże nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga i umocnić naszą wiarę.

Ks. Proboszcz.