Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

W ostatnich dniach mogliśmy ponownie świętować uroczystość Narodzenia Pańskiego w naszej parafii. Tradycyjnie w kościele pojawiły się świąteczne kwiaty, ozdoby, choinki oraz szopka na wzór betlejemskiej groty. Wspólnota parafialna oraz goście gromadzili się licznie w świątyni by wychwalać nowo narodzone dzieciątko Jezus oraz aby ponownie wspólnie przeżyć tajemnicę przyjścia Pana Jezusa na świat. Śpiew kolęd i pastorałek wybrzmiewał tradycyjnie z udziałem Orkiestry Dętej w Leszczynie pod przewodnictwem p. Włodzimierza Pietrasa. Tradycyjne koncerty kolęd i pastorałek trwały w wigilię od godziny 23:30 oraz w uroczystość Bożego Narodzenia od godziny 9:30. Orkiestra uświetniła również samą liturgię Mszy Św. Pasterskiej oraz główną Mszę Św. Bożego Narodzenia o godzinie 10:00.

Poniżej prezentujemy krótkie fragmenty wideo koncertu: