Konkurs "Jesienny Różaniec"

Konkurs "Jesienny Różaniec"

Październik tradycyjnie jest miesiącem poświęconym szczególnie modlitwie różańcowej. Również w naszej parafii odbywały się codziennie nabożeństwa podczas których modliliśmy się i rozważaliśmy tajemnice różańcowe. By zachęcić najmłodszych do pochylenia się nad istotą tej wyjątkowej modlitwy, został zorganizowany konkurs na własnoręczne przygotowanie wyjątkowego różańca z otaczających nas darów jesieni. Zaangażowanie było bardzo duże, z każdym dniem przybywało gotowych prac, które były umieszczane przy głównym ołtarzu. Nie zabrakło starannie połączonych kasztanów, orzechów, dzikiej róży i wielu wielu innych. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne i ostatecznie ostatniego dnia miesiąca ogłoszono sprawiedliwy remis wszystkich uczestników.