Organy kościelne

Organy kościelne

Organy zbudował ceniony organmistrz Włodzimierz Truszczyński z Warszawy w 1993 roku, według europejskich norm. Projekt organów zatwierdził ks. K. Pasionek. Instrument ma 15 głosów wargowych (6 + 5 + 4), najbardziej niezawodną trakturę mechaniczną, wiatrowce klapowo-zasuwowe. Kontuar ustawiony jest przodem do ołtarza, przed szafą organową. Dwa miechy fałdowe i niemiecki wentylator umieszczone są prawidłowo w szafie. Prospekt organowy dostosowany jest do architektury kościoła. Drewnianą obudowę wykonali szybko i sprawnie parafialni stolarze: S. Stochel, Z. Statek, R. Mikołajek. I tak dzięki intensywnym pracom wspólnota parafialna już na przełomie czerwca i lipca mogła podziwiać  gotowe organy.

Uroczyste poświęcenie organów odbyło się 5 września 1993 roku i było połączone z uroczystością odpustową oraz X rocznicą poświęcenia kościoła. Ową uroczystość uświetnili zaproszeni goście m.in. ks. bp Józef Życiński oraz ks. Leon Sądowicz (były proboszcz parafii). Ksiądz biskup ordynariusz dokonał uroczystego poświęcenia organów na których został odegrany krótki koncert przed Mszą Św. przez prof. Mieczysława Tuleji z Krakowa. Licznie przybyli goście, parafianie oraz mieszkańcy okolicznych wiosek wspólnie przeżywali to niezwykłe wydarzenie, które zapisało się w pamięci wszystkich.