Dzwony kościelne

Dzwony kościelne

1. “Maryja” (Duży) (Średnica 98 cm)

“W 600 rocznicę obecności Maryi na Jasnej Górze i w roku II Pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II do Polski, w czasie której poświęcił obraz Matki Bożej Częstochowskiej do naszej świątyni. Dzwon ten jako wotum ofiarowali parafianie Leszczyny w 1983 roku.”

Zawiera wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej

 
2. “Stanisław” (Średni) (Średnica 78 cm)

“Głos mój budzi sumienie ospałych i grzesznych. Żywych niech woła do modlitwy, sprawiedliwych cieszy, umarłych opłakuje, nadzieję zbawienia głosi. Ufundowali mnie Stefan i Anna Chojeccy. Leszczyna 1984r.”

Zawiera wizerunek św. bpa Stanisława

 
3, “Leon” (Mały, na zewnątrz) (Średnica 67 cm)

“Miłosierdzie, błogosławieństwo i pokój wydzwaniać będę dla wszystkich, którzy Boga miłują. Powołały mnie do życia serca z parafii Leszczyna, kiedy Papieżem był Polak Jan Paweł II, Ordynariusz Diecezji ks. bp Jerzy Ablewicz, a proboszczem ks. kan. Leon Sądowicz A.D.1984”

Zawiera wizerunek Jana Pawła II.